İngiltere’nin başkenti Londra’nın merkezindeki Holborn semtinde dün yeraltında çıkan yangın büyük panik yarattı. Aralarında London School of Economics (LSE), Covent Garden Market, İngiltere Temyiz Mahkemesi ve Holborn Metro İstasyonu’nun da bulunduğu birçok binanın boşaltılmasına neden oldu.

Kanalizasyon deliklerinden alevlerin fışkırmasına neden olan yangının Holborn ana caddesinin altından geçen elektrik kablolarının tutuşması ile başladığını açıklayan Londra itfaiyesi zehirli dumanların şehrin sokaklarını sarmasının ardından çevredeki tiyatroların da boşaltılmasını emretti.

Bölgedeki birçok tiyatroda temsiller yangın nedeniyle ertelendi. The Freemason’s Hall tiyatrosu, Oscar adayı ünlü oyuncu Benedict Cumberbatch’ın sahne alacağı Letters Live isimli gösterinin de iptal edildiğini açıkladı. Yangında yaralanan olmadığı belirtilirken görgü tanıkları bölgede nefes almanın oldukça zor olduğunu belirtti. İtfaiye yetkilileri yerel saatle öğleden sonra 12:40’da başladığı belirtilen yangının akşam 21:30’da tamamen kontrol altına alındığını belirtti.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/dunya/londrada-yeraltindaki-elektrik-kablolari-yandi-28623248