İTO’nun Toplantısında Başkanımız Haluk Bozali Konuştu

İstanbul Ticaret Odası (İTO) 64 No’lu Elektrik Ekipmanları Meslek Komitesi, 2023 yılı içinde yapacağı çalışmalara katkı sağlaması amacıyla; 21 Aralık 2022 tarihinde elektrik sektörünün önde gelen üretici firmaları, dağıtım şirketleri, taahhüt firmaları, elektrik alanında faaliyet gösteren meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve basın mensuplarının katılımıyla Cemile Sultan Korusu’nda bir araya geldi.

Toplantıda Pelsan Lighting Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Göğüş, Vatan Kablo Metal End. ve Tic. A.Ş. Onursal Başkanı Hikmet Akın, Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, Bimed Teknik Aletler Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Mertöz ve Perpa Kooperatifi ve B Blok Yönetim Kurulu Başkanı İTO Meclis Üyesi Hacı Demir ile İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanımız Haluk Bozali gibi sektörün önemli isimleri toplantıda görüş ve önerilerini katılımcılar ile paylaştılar.

ÇALIŞMA GRUBU ÖNERİSİ

64. komiteyi seçimdeki başarılarından dolayı kutladığını dile getiren İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanımız Haluk Bozali; konuşmasında, “Bizler oda olarak İstanbul’da 15 bin aktif üyemizle büyük bir aileyiz. Bizim sizlerle beraber ortak yapacağımız çalışmalarla sektöre ciddi katkı verebileceğimizi düşünüyoruz. Bu konuda özellikle komiteye önerimdir; daha küçük komisyon tarzında bizden de temsilci aldıkları çalışma grubu yaparlarsa çok daha faydalı olur.” ifadelerini kullandı.

“EN ÖNEMLİ SORUN YANGINLAR”

Konuşmasında yangınlara da dikkat çeken Başkanımız Haluk Bozali, “Sektörün ciddi sorunları var en önemlisi yangın. İstanbul’daki çıkan yangınların yüzde 40’ı elektrik kontağı ve bunların yüzde 35’i kalitesiz malzemelerden, yüzde 5’i de elektrikli ev aletlerinden. Bununla ilgili çok ciddi bir çalışma yapılabilir. Çünkü burada Türkiye’nin ekonomisi insanımızın canı malı zarara uğruyor, ki bu ortadan kaldırılabilir. Elektrik malzemesi yanlış kullanıldığında insanın hayatına etki ediyor. Pazarlarda, AVM’lerde bizim malzemelerimiz bizden fazla satılıyor, insanlar ucuz olsun derdinde ama iş öyle değil. Bununla ilgili yine İTO’yla ortak bir çalışma yapılabilir. İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası’nın bütün imkânlarını bizimle çalışmak isteyen bütün firmalara sunarız. Bu eğitim olabilir, yeni çıkan malzemelerin tanıtımı olabilir; her türlü iş birliğine açığız.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir