Odamızdan Beklentileri ve Çalışmalar Anketi Yaptıldı.

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odasının çok değerli meslektaşlarım kıymetli oda üyeleri arkadaşlarım 2023 dönemi kayıt yenileme işlemine gelip Oda Anketimize katılıp fikirlerini beyan eden herkese teşekkür ediyorum. Ankete katılım sayımız ilk olduğundan biraz düşük toplam (220) fakat ilerleyen yıllarda artacağını ve odamızın kayıt yenileme döneminin geleneği olacağı inancındayım. Anketler bizim gibi kar amacı gütmeyen topluma hizmet için kurulmuş odalar için çok önemlidir. Burada odamızdan hizmet alan üye fikrini hür iradeyle beyan edip eleştiri veya beğeni yapması bizler için kıymetli ve yol göstericidir.15. Aylık yeni bir yönetim kurulu olarak yaptığımız faaliyetlerin sizlere ne derece katkı sağladığını ölçmek, çalışmalarımızdan haberdar olup olmadığınızı bilmek, eğitim konusunda yaptığımız çalışmaların faydalı olup olmadığı anlamamız ve sizlerin fikirleri çalışmalarımızı konusunda geliştirmemiz açısından gerekli olduğunu düşünmekteyiz. Eleştiri kültürünü kendi aramızda yerleştirirsek doğru işlere imza atacağımıza inanmaktayız.

Yaptığımız Anketin sonuçları

Katılım 220 kişi

Bütün şıklara olumlu diyen üye sayımız 100 kişi

Şıklar arasında fikrini beyan eden sayımız 120 kişidir.

1.soruya evet diyen 230 kişi hayır diyen 6 kişi

2.soruya evet diyen 188 kişi hayır diyen 42 kişi

3.soruya evet diyen 172 kişi, hayır diyen 57 kişi

4.soruya evet diyen 174 kişi, hayır diyen 57 kişi

5.soruya evet diyen 166 kişi, hayır diyen 63 kişi

6.soruya evet diyen 185 kişi, hayır diyen 48 kişi

7.soruya evet diyen 179 kişi, hayır diyen 48 kişi

2023 yılı anket sonuçlarımızı değerlendirdiğimizde daha çok çalışmamız gerektiği sizlerle her zaman diyalog halinde olmalı yaptığımız faaliyetleri duyurarak eksiklerimiz olduğunu konusunda dağıtım şirketi ile olan sorunlardan ilerleme kayıt edemediğimizi gözlemlemekteyiz. Diğer taraftan sosyal etkinliklerimiz konusunda aktif olduğumuzu bölge toplantıları konusunda da olumlu görüşlerinizin olduğunu bilmek bizleri memnun etti.

Değerli arkadaşlar sorunlarımız çok, bunlarla baş edebilmek için sizin varlığınıza, bizleri özgürce eleştirmenize ihtiyacımız var. Odamızı dedikodu ile yıpratılmasına mahal vermemek için ben ve yönetim kurulumuz ile ilgili duyumlarınızdan her zaman paylaşabilirsiniz.

Yönetimimizi şeffaf, dürüst, demokrat zemin üzerine oturtarak yönetmelikler ve kanunlar çerçevesinde hizmet etmeyi her üyemize eşit davranmayı kendimize ilke edindik hepinize saygı ve sevgilerimizi sunarız.