BAŞKAN

Haluk BOZALİ

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı

4 Kasım 1967 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya gelen Haluk Bozalı, Hacettepe Üniversitesi Elektrik Önlisans bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Meslek hayatına 1991 yılında elektrik sektöründe tesisat, proje ve taahhüt alanlarında çalışarak başlamıştır.

2022 yılı Şubat ayında İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı olarak seçilen Haluk Bozalı, bu görevi üstlendikten sonra odasını elektrik sektöründe tanınan, saygı gören bir kurum haline getirme vizyonuyla hareket etmektedir. Başkan Bozalı, üyelerin gelişimini destekleyici düzenlemeleri hayata geçirme misyonuyla dağıtım şirketleri ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ile işbirliği içerisinde, sektörde eşit haklara sahip olunmasını sağlama yolunda kararlı adımlar atmaktadır.

Ayrıca, evli ve iki çocuk babası olarak aile hayatına önem veren Haluk Bozalı, hem mesleki hem de sosyal sorumluluklarını titizlikle yerine getirmektedir. Gelecekte de sektöre değer katma ve odasını daha da güçlendirme vizyonuyla hareket eden Başkan Bozalı, mesleki başarılarını artırma hedefiyle önemli projelerde yer almayı sürdürmektedir.