Enerji Haftası Etkinlikleri

İstanbul elektrik teknisyenleri odası olarak 11-18 Ocak enerji haftası ile ilgili bir dizi etkinlik gerçekleştirdik.

Şub 13, 2024 - 16:42
Şub 14, 2024 - 16:26
 0  4
Enerji Haftası Etkinlikleri

İstanbul elektrik teknisyenleri odası olarak 11-18 Ocak enerji haftası ile ilgili bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. Gaziosmanpaşa’da bulunan Havuzbaşı ilköğretim Okulunda İremnur Ana okulunda ve Bahçelievler Vahap Beyaz Özel mesleki eğitim okulunda gerçekleştirilen etkinliklerde iki kişilik tiyatro ekibi çocuklara enerji haftasının önemini anlatan oyunlar sergileyerek çocukların hem eğlenmelerini hem de enerji haftası ile ilgili eğitici bilgiler edinmelerini sağladılar.

Çocuklara boyama kitabı kapı kolu görseli ve Eray aydınlatmanın sponsor olduğu ikişer adet tasarruflu ampul dağıtıldı etkinliklerde çocuklara yaptığı konuşmalarda başkanımız Halit Bozali “Ağaç yaşken eğilir”atasözü ile çocuklarında küçük yaşlarda eğitildiği zaman algılamalarının daha iyi oldu ve kalıcı olduğunu ifade ederek bu etkinliklerde enerji tasarrufun önemine vurgu yaparak “Ülkesini seven tasarruf yapar.” bilincini geliştirmenin ülke ekonomisine ve aile bütçesine katkılarını hatırlattı.

Özellikle elektrik enerjisinde dışa bağımlılığı azaltmayı alternatif enerji kaynaklarına yönelmenin (Güneş enerjisi,rüzgar veya akarsu gibi…) ülkemizde bolca bulunan doğal zenginliklerin ön plana çıkartılıp yurtdışına döviz ihracatın önüne geçilmesinin önemli olduğunu hatırlattı.

YES - Yetkili Elektrik Servisi

YES, İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası'nın desteğiyle tüm İstanbul'da sadece odamıza kayıtlı firmalar tarafından hizmet verecek.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

etoist İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, Türkiye’nin en etkin meslek odalarından biri olarak üyelerine hizmet vermektedir. Her platformda temsil ettiği üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için çalışan odamız, üyelerinden aldığı güçle; sektörün ve üyelerinin gelişmesine katkı sağlamaya devam edecektir.