ETO uyarıyor elektrik malzemelerini pazarlardan nalburdan değil yetkili elektrikçilerden alın

İstanbul Kadıköy’de 3 katlı binada çıkan yangında balkonda mahsur kalan çift kendini boşluğa bıraktı

Şub 13, 2024 - 17:15
Mar 16, 2024 - 15:39
 0  12
ETO uyarıyor elektrik malzemelerini pazarlardan nalburdan değil yetkili elektrikçilerden alın

İstanbul Kadıköy’de 3 katlı binada çıkan yangında balkonda mahsur kalan çift kendini boşluğa bıraktı. Olayda, Hatice Arslan hayatını kaybederken, eski İBB Daire başkanı Cemil Arslan ve kızı Şeyma Arslan yaralandı. Yangının çıkış nedeni ise şok etti!
Yangın, gece saat 04.15 sıralarında Acıbadem Mahallesi Tekin Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, 3 katlı binanın 3’üncü katında yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangının çıktığı dairede kalan Hatice Arslan, eşi Cemil Arslan ve kızları Şeyma Arslan, yangını fark ederek alevlerden kaçmaya çalıştı. Alevlerin kısa sürede daireyi sarması nedeniyle aile, balkona çıktı.

Kendilerini 3’üncü kattan boşluğa bıraktılar
Alevlerin balkona doğru ilerlemesiyle demir korkuluklardan aşağı doğru sarkan çift, daha fazla tutunamayıp kendilerini 3’üncü kattan boşluğa bıraktı. Cemil Arslan çardağın üzerine düşerek yaralanırken, zemine düşen eşi Hatice Arslan hayatını kaybetti. Yoğun dumandan etkilenen kızları Şeyma Arslan ise yangın kontrol alındıktan sonra merdivenleri kullanarak aşağı inmeyi başardı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine, olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ekipleri ise yangına müdahale etti. Sağlık ekipleri, Cemil Arslan ve Şeyma Arslan’a olay yerinde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Kadıköy Numune Devlet Hastanesi’ne sevk etti. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Yangının nedeni belli oldu
Olay yeri inceleme ekipleri daire ve çiftin düştüğü yerde incelemelerde bulundu. İlk tespitlere göre yangının üçlü prizden çıktığı öğrenildi.

Görgü tanıkları konuştu
Görgü tanıklarından Ahmet Şahin, “Yangın bir hayli alevliydi. Vaziyet onu gösteriyordu. En üst katta dubleks denilen yer yanıyordu. Kadının kendini attığını gördük. Demirlere asılı vaziyetteydi” dedi.

Kaynak: Halk TV

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

etoist İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, Türkiye’nin en etkin meslek odalarından biri olarak üyelerine hizmet vermektedir. Her platformda temsil ettiği üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için çalışan odamız, üyelerinden aldığı güçle; sektörün ve üyelerinin gelişmesine katkı sağlamaya devam edecektir.