ETO’dan Ücretsiz Elektrik Tesisat Kontrolü

Projedeki elektrik tesisatınızı yönetmeleiğe göre yaptırın yoksa inşaatınız durdurulabilir

Şub 13, 2024 - 17:39
Şub 14, 2024 - 16:15
 0  11
ETO’dan Ücretsiz Elektrik Tesisat Kontrolü

Projedeki elektrik tesisatınızı yönetmeleiğe göre yaptırın yoksa inşaatınız durdurulabilir

Örnek (İsimler Kapatılmıştır) Sultanbeyli`deki Durdurulan inşaatın belgesi;
Yapı Tatil Tutanağı

Odamıza kayıtlı 3000 kadar yetkili fen adamı tesisatçılarının yaptıkları işlerin elektrik iş tesisat yönetimlerine uygun olması gerektiği halde, fiyat açısından piyasada yapılan kayıt dışı seyyar çalışanları tercih edilmekte ve denetimler yeterince yapılmadığından dolayı bu tercih devam etmektedir. İST ETO olarak yeni ev sahibi olacak vatandaşlarımıza 444-49-68 Nolu çağrı merkezinden aramaları halinde ücretsiz olarak tesisat kontrollerini yapacağımızı ve raporlayacağımızı bildirmekteyiz. ETO’dan ücretsiz elektrik tesisat kontrolü için 444-49-68 numaralı hattı arayabilirsiniz. ELK mühendisleri “@sahadan1mühendis” ile birlikte oda temsilcilerimizin yaptıkları denetimlerde elektrik tesisatlarının proje standartlarına uygunluğunu kontrol ettik. Farkındalık oluşturmak amacıyla elektrik tesisatlarının da yapılan yanlışlıkları göz önünde seyrederek müdahale edilmezse sonuçlarının can ve mal kaybına sebep olacağını duyurmayı amaçlıyoruz.Maalesef, bu konularda deneyimsiz kişilerin farkına varabileceği hayali yanlışlıkla ucuza mal etmek adına yapılan uygulamalar toplum sağlığı ve güvenliği düşünülmeden yapılmakta, bu da suç işlenmesine neden olmaktadır. İST ETO olarak bu tür uygulamaları takip edip ifşa ederek vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirme çabalarımızı sürdüreceğiz. 4708 sayılı yapı denetim kuruluşları yasasına göre oda kaydı, vergi kaydı ve STB Serbest tesisat belgesi olmayan kişilerin bu tür işlerde çalıştırılmaması ve çalıştırılanların tespit edildiğinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bildirilmesi gerekmektedir.

Atatürk’ün “Vatandaşlar vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” cümlesiyle toplumumuzla ilişki ve görev bilgisi oluşturmayı temenni ediyoruz. Ne yazık ki, yeni binalarda yapılan bu yanlışlıkları gizlemek çok kolay ve yapılan kontroller yüzeysel olduğundan güvenli bir birime oturacağını zanneden vatandaşlarımız mağdur edilmektedir. Bu konuda denetim yapması gereken belediye yapı kontrol mühendisleri, yapı denetimi kontrolü konusunda kendilerini vardıkları görevden etkisiz şekilde yerine getirmektedir.

Altı Şubat depreminde yeni binalarda çalışan elektrik tesisatçılarının belgelerini kontrol edilmesiyle ortaya çıkan kayıtlar…

ETO’dan Ücretsiz Elektrik Tesisat Kontrolü
444 4 968

YES - Yetkili Elektrik Servisi

YES, İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası'nın desteğiyle tüm İstanbul'da sadece odamıza kayıtlı firmalar tarafından hizmet verecek.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

etoist İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, Türkiye’nin en etkin meslek odalarından biri olarak üyelerine hizmet vermektedir. Her platformda temsil ettiği üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için çalışan odamız, üyelerinden aldığı güçle; sektörün ve üyelerinin gelişmesine katkı sağlamaya devam edecektir.