İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası İle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Protokol Anlaşmasıyla “Her Teknisyene Bir Stajyer” Projesi Başlıyor

Mar 16, 2024 - 16:04
 0  37
İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası İle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Protokol Anlaşmasıyla “Her Teknisyene Bir Stajyer” Projesi Başlıyor

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Her Teknisyene bir Stajyer” sloganıyla “Usta Öğreticilik Belgesi” olan odaya kayıtlı üye işyerleri stajyer çalıştırabilecekler. Bu iş birliği ile yetişmiş iş gücü kendi mesleğinin detaylarını uygulama fırsatı bulurken, üye işyerleri de nitelikli çalışanlara destek olacak.

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, iş birliği hakkında şunları söyledi: “Her Teknisyene Bir Stajyer” çalışması kapsamında öğrencilerin mesleği öğrenmeleri ve gelecekte meslek sahibi olmaları için, bizlerin onlara samimi, sıcak ve sevecen yaklaşım sergilememizin önemine inanıyoruz. Üye işyerlerimizin programa dahil olabilmesi için İl Millî Eğitim Müdürlüğü onaylı “Usta Öğreticilik Belgesi” olan üye iş yerlerimizin bilgi birikimleri ile stajyerlere rehberlik edecekler. Stajyer öğrencinin sigorta, ücret ödemeleri de devlet tarafından da destekleniyor” dedi.

Usta Öğreticilik Kursu (İş Pedagojisi Eğitimi) Usta Öğretici Kursuna Ustalık Belgesi Sahipleri, İş Yeri Açma Belgesi Sahipleri veya en az ön lisans seviyesinde mesleki eğitim almış olan adaylar katılabilir. Başvurular mesleki eğitim merkezlerine yapılır. Kurs süresi 40 saattir. Kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olanlar Usta Öğretici Belgesi almaya hak kazanırlar.

Usta Öğreticilik Belgesi alanlar yanlarında çırak öğrenci çalıştırma hakkı ve Halk Eğitim Merkezleri kurs başvurusu sırasında ek bir puan alırlar. Kurs, mesleki eğitim merkezleri tarafından yüz yüze veya online olarak verilir. Online eğitimi tercih eden adayların eğitimleri EBA Sistemi üzerinden verilmektedir. Uzaktan eğitimi tercih eden adaylar sistemde bulunan tüm eğitim videolarını izlemek zorundadır. Yüz yüze eğitimi tercih eden adayların eğitimleri mesleki eğitim merkezlerinde verilir. Sınavlar e-sınav merkezlerinde yapılır. Kurs kayıtları yıl boyunca alınmaktadır.

Program çerçevesinde “Usta Öğreticilik Belgesi” almak isteyen işyerleri, odamıza başvurularını yaptıktan sonra ilçe tercihlerini belirleyerek formlarını teslim etmeleri halinde, sınav tarihleri kendilerine SMS ile bildirilecektir.

İSTANBUL ELEKTRİK TEKNİSYENLERİ ODASI

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası İstanbul’da Cemiyetler Kanunu’na göre 1945 yılında “İstanbul Elektrik Teknisyenleri Derneği” adı altında kurulmuştur. Kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar arasında birlikteliği sağlamak, üyelerin sicilini tutmak, çıraklık ve kalfalık eğitimi ile ilgili çalışmalar yapmak, derneğe kayıtlı üyeler ile mesleki kararlar almak, bakanlıkça bağlı bulunduğu birlik, federasyon, konfederasyon tarafından verilecek talimatlara uymak, oda üyelerini resmi makamlara verilecek her türlü evraklarını düzenlemek odanın faaliyet ve çalışmaları içerisinde yer almaktadır.


Detaylı bilgi için 0532 420 17 59 Monad PR Danışmanlık arayabilir veya semrac@monadpr.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

YES - Yetkili Elektrik Servisi

YES, İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası'nın desteğiyle tüm İstanbul'da sadece odamıza kayıtlı firmalar tarafından hizmet verecek.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

etoist İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, Türkiye’nin en etkin meslek odalarından biri olarak üyelerine hizmet vermektedir. Her platformda temsil ettiği üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için çalışan odamız, üyelerinden aldığı güçle; sektörün ve üyelerinin gelişmesine katkı sağlamaya devam edecektir.