İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odasından “Günsan Elektrikçiler Şampiyonası” Yarışmasına Jüri Desteği

Mar 16, 2024 - 17:17
 0  9
İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odasından “Günsan Elektrikçiler Şampiyonası” Yarışmasına Jüri Desteği

stanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, “Sektörümüze değer katan firmaların çalışmalarını oda yönetimi olarak destekliyoruz. Yarişmada derece alan meslektaşlarımızı kutluyorum” dedi.

Başta anahtar ve priz tasarımları olmak üzere tüm yaşam alanlarını yenilikçi çözümlerle buluşturan Günsan Elektrik, sektöründe bir ilk özelliği taşıyan “Günsan Elektrikçiler Şampiyonası” yarışmasının final etabını İstanbul Fişekhane’de gerçekleştirdi.

4 bin 500 elektrikçinin katılımıyla, sektördeki en yüksek katılımlı etkinliğe imza atan Günsan Elektrik; final etabını başarı ile tamamlayan 3 ustaya, teknolojiden giyime kadar birçok hediye alternatifinin bulunduğu GEP (Günsan Elektrikçi Platformu) CLUB’tan puanlar verdi.

Günsan Elektrik’in Türkiye’de yılın en yetenekli elektrikçilerini belirlemek adına düzenlediği “Elektrikçiler Şampiyonası”nın finali 28 Kasım 2023 tarihinde Fişekhane’de gerçekleştirildi. On altı kişilik final etabında ustalar; çeyrek, yarı final ve final aşamalarında tesisat, uygulama, standart, teknik bilgi ve montaj konularında performanslarını sergiledi. Hem teorik bilgilerin hem de pratik yetenlerin yarıştığı şampiyonada, jürinin değerlendirmesi sonucunda en düşük puanı alan 8 usta çeyrek finalde,5 usta yarı finalde elendi. Final etabına kalan 3 ustadan, etabı en hızlı ve doğru bitiren Veli Durgut bir’inci oldu. Mustafa Kara ikinci, Cengiz Yılmaz üçüncü oldu.

Final etabını başarı ile tamamlayan 3 ustaya GEP CLUB puanı verildi İlk aşaması Ekim ayında online olarak başlayan “Günsan Elektrikçiler Şampiyonası”nın final etabı etkinliğinde 3 aşamadan geçen ustalar; ilk aşamada temel meslek bilgisi, iş güvenliği, hız sembolleri ve doğru malzeme kullanımı konularında bilgi ve becerilerini yarıştırdı. Çeyrek finalde trafo şalter, pako şalter, motor bağlantısı, kontaktör ve role bağlantılar ile ilgili konularda yeteneklerini sergileyen ustalar, son aşamada ise proje okuyarak ev içinde gerekli tüm elektrik tesisatlarını yaptı. Final etabını başarı ile tamamlayan 1. ustaya 100 bin TL, 2. ustaya 50 bin TL ve 3. ustaya ise 25 bin TL değerinde GEP Puan verildi.

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası İstanbul’da Cemiyetler Kanunu’na göre 1945 yılında “İstanbul Elektrik Teknisyenleri Derneği” adı altında kurulmuştur.
Kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar arasında birlikteliği sağlamak üyelerin sicilini tutmak, çıraklık, kalfalık eğitimi ile ilgili çalışmaları yapmak, derneğe kayıtlı üyeler ile mesleki kararlar almak, bakanlıkça bağlı bulunduğu birlik, federasyon, konfederasyon tarafından verilecek talimatlara uymak, oda üyelerini resmi makamlara verilecek her türlü evraklarını düzenlemek odanın faaliyet ve çalışmaları içerisinde yer almaktadır.

YES - Yetkili Elektrik Servisi

YES, İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası'nın desteğiyle tüm İstanbul'da sadece odamıza kayıtlı firmalar tarafından hizmet verecek.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

etoist İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, Türkiye’nin en etkin meslek odalarından biri olarak üyelerine hizmet vermektedir. Her platformda temsil ettiği üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için çalışan odamız, üyelerinden aldığı güçle; sektörün ve üyelerinin gelişmesine katkı sağlamaya devam edecektir.