İSTANBUL ELEKTRİK TEKNİSYENLERİ ODASIYETKİLİ ELEKTRİK SERVİSİ (YES) PROJESİ BAŞLADI

Sektörde bir ilk YES uygulaması ile tüm hizmetler elinizin altında…

Şub 13, 2024 - 19:01
May 28, 2024 - 15:44
 0  123
İSTANBUL ELEKTRİK TEKNİSYENLERİ ODASIYETKİLİ ELEKTRİK SERVİSİ (YES) PROJESİ BAŞLADI

YETKİLİ ELEKTRİK SERVİSİ (YES) PROJESİ BAŞLADI

Pilot bölge olarak İstanbul’da başlatılacak proje kapsamında hazırlanan kamu spotu ile, YES uygulamasını tercih eden bilinçli tüketiciye uygulama hizmetleri kapsamında ücretsiz ev içi Chek-Up hizmeti de sunulacak olan proje düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (İSTESOB) düzenlenen basın tanıtım toplantısı İSTESOB Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yılmaz ve İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Yönetimi ve basın mensuplarının katılımı ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz; “Güçlü Türkiye, Güçlü Esnafla hayat bulur. Odamız bünyesinde birçok başarılı projeye imza attık. Elektrik Teknisyenleri Odasını hem sektöre hem de vatandaşa katkı sağlayacak olan YES Projesi için kutluyorum” dedi,

Toplantıda Proje hakkında bilgi veren İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali:“Elektrik malzemeleri ve montajı kaynaklı üzücü olaylar sıkça yer alıyor. Yangınlar ve can kayıpları bu konusundaki bilinçsizlik karşısında İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası olarak, toplumu bilinçlendirmek ve güvenli hizmet alımını teşvik etmek amacıyla geliştirilen Yetkili Elektrik Servisi (YES) projesi uygulaması Ocak 2024 de başlıyor. Proje içerisinde vatandaşın yararına sunulan hizmetlerimizden bir tanesi de “YES ücretsiz chek-up uygulamasında Yetkili elektrikçi evinizin elektrik sisteminin kontrolunu yaparak rapor verecek. Proje kapsamında, belgeli ve sorumluluk sahibi tüm eğitimlerini tamamlamış fen adamlarının vatandaşlara hizmet vermesini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

İstanbul Esnaf Odası Birliğinde yapılan basın toplantısında söz alan İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali: “Toplumda çalışan elektrikçilerin çoğunluğunun belgeli olmadığını hatırlatarak, Yetkili Elektrikçi Servisi (YES) Projemiz ile vatandaşların yetkili elektrik teknisyenlerinden hizmet almalarını öneriyoruz, çünkü bu kişiler eğitim almış ve sorumluluklarını bilen profesyonellerdir. Projemizin bir parçası olarak, vatandaşlara yönlendirme hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri sunarak bilgi eksikliğini gidermeyi de hedefliyoruz.”

Sektörde bir ilk YES uygulaması ile tüm hizmetler elinizin altında…
Tüketicilerin rahatlıkla uygulama marketlerinden indirecekleri Yetkili Elektrikçi Servisi (YES) uygulaması içeriği;
⦁ “Arıza-Bakım- Elektrik”,
⦁ “Abonelik, Talep, Proje ”,
⦁ “Güvenlik Kameraları Sistemleri”,
⦁ “Uydu- TV Sistemleri”,
⦁ “Kompanzasyon Sistemleri”,
⦁ “G.E.S Kurulum ve Bakım”,
⦁ “Araç Şarj İstasyonu Kurulumu”,
⦁ “Elektrikle İlgili Bilirkişi”,
⦁ “Asansör Kurulumu- Arıza Bakım”hizmetlerini kapsamaktadır.

 

 

Yetkili Elektrikçi Servisi uygulaması ile “Güvenli Hizmet” in yanı sıra malzeme güvenliği konusunda da önlemler alarak, vatandaşların güvenli, sağlıklı ve kaliteli elektrik hizmet almasını da sağlıyor.

Elektrik tesisatı için evlere gönderilen teknisyenlerin kimlikleri ve işleri sistematik olarak takip edilecek olan sistem de odaya üye olmayan, akredite olmamış kimse size hizmet olarak gönderilmeyecektir. Memnuniyetiniz, talepleriniz, itirazınız sistem tarafından kontrol edilecektir.
Projemizin toplumda olumlu bir etki yaratmasını ve elektrik hizmetlerinin daha güvenli bir şekilde sunulmasını umuyoruz. Bu projenin vatandaşlarımıza fayda sağlayacağına inanıyoruz.

YES Projesi içerisinde “Ücretsiz Check-up” Uygulaması Kamu Spotu “RTUK Kurulu” tarafından onaylandı.

Proje kapsamında vatandaşa yönelik yaşam alanlarındaki tehlikelere dikkat çekmek amacıyla hazırlanan tanıtım filmi, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTUK)tarafından onaylandı. www.rtuk.gov.tr sitesinden “Öncelikli Yayınlar ve Kamu Spotları” bölümünden projenin detaylarını inceleyebilirsiniz.

İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası 2023 yılını “ETO AKADEMİ” ile eğitim yılı ilan etti; Ülkemizin var olan doğal kaynaklarını koruyarak, bunu hizmete çevirme eğimlerimiz de yine oda bünyesinde kurduğumuz “ETO Akademi” de devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan İstanbul Enerji ile geçtiğimiz ay yaptığımız protokol anlaşması çerçevesinde GES Kurulumu ve bakımı eğitimimiz her geçen gün artan bir ivmeyle devam etmektedir. Üyelerimizin hizmet kalitesini artıran ve hizmet alanına katma değer katan eğitimlerimiz ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Meslek Liselerini de kapsamaktadır. Geleceğin fen adamlarını, meslektaşlarımızı tam donanımlı olarak, güneş enerjisi kurulumu ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi çağdaş konularda da bilinçlendirme videoları ve kamu spotları ile toplumu aydınlatmayı planlıyoruz. 2023 yılında başlattığımız projelerimize 2024 yılı boyunca devam edeceğiz.

YES projesi Q kodu – cep telefonuza indirebilirsiniz

İSTANBUL ELEKTRİK TEKNİSYENLERİ ODASI; İstanbul Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası İstanbul’da Cemiyetler Kanunu’na göre 1945 yılında “İstanbul Elektrik Teknisyenleri Derneği” adı altında kurulmuştur.
Kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar arasında birlikteliği sağlamak üyelerin sicilini tutmak, çıraklık, kalfalık eğitimi ile ilgili çalışmaları yapmak, derneğe kayıtlı üyeler ile mesleki kararlar almak, bakanlıkça bağlı bulunduğu birlik, federasyon, konfederasyon tarafından verilecek talimatlara uymak, oda üyelerini resmi makamlara verilecek her türlü evraklarını düzenlemek odanın faaliyet ve çalışmaları içerisinde yer almaktadır.

Detaylı bilgi için güncellenen www.etoist.gov.tr sitesini inceleyebilir 0532 4201759’u arayabilir veya semrac@monadpr.com.tr ; semracaglar@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Tepkiniz Ne?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

etoist İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası, Türkiye’nin en etkin meslek odalarından biri olarak üyelerine hizmet vermektedir. Her platformda temsil ettiği üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için çalışan odamız, üyelerinden aldığı güçle; sektörün ve üyelerinin gelişmesine katkı sağlamaya devam edecektir.